Історія школи

До 1898 року в с. Сергіївка (нині Краснознаменка) працювала церковно-приходська школа, до якої входило три класи. Хлопці і дівчата навчались окремо. В школі була одна вчителька Тулюпа Ганна Павлівна.

Тогочасна школа була школою зубріння. Учні зазубрювали азбуку, уривки з книг, хоч часто їх зміст був не зрозумілий дітям. Два рази на тиждень до школи приходив батюшка, читав Закон Божий.

У 1898 році в селі була збудована школа земства. У школі було 38 учнів, яких навчали два вчителі і один священник. Згодом кількість учнів збільшувалась, що вимагало розширення школи. З цією метою в 1914 році земство збудувало нове приміщення школи.

У 1918 році в селі відкрили початкову школу, яку відвідували 104 учні: 42 дівчинки і 62 хлопчики. Їх навчали 4 вчителі.

Країна потребавала освічених людей. На селі було відкрито семирічну школу в 1925 році. Її відвідували діти з сіл Розбишівка, Березова Лука, Петрівка Роменська, Ручки, Середняки. У школі навчались на той час 175 учнів. Учительський колектив складався з 9 чоловік. Очолював його Олешко В, завуч школи Боряк Микола.

У 1927 році в школі була створена піонерська організація. Першим піонервожатим був Федір Мусійович Худолій, уроженець с. Березова Лука, організатор хат-читалень для селян. Піонерська організація була завжди центром політичної роботи по вихованню юних жителів села.

У 1935 році на території села Краснознаменка виникла перша в колишньому Петрівсько-Роменському районі середня школа. Директором її був Ступа Євдоким Романович. Школа була переповнена учнями. У ній навчались діти з навколишніх сіл району. Навчання здійснювалось у дві зміни, існувало кілька паралельних класів, працювала вечірня школа.

До початку Великої Вітчизняної війни школа дала середню освіту 108 випускникам. У перші роки  війни школа не працювала. В її стінах збереглися архіви та підручники.

У жовтні 1943 року школа відновила свою роботу. Спочатку школа була семирічною.

У 1945 році піонерська організація школи налічувала 240 учнів, комсомальська – 90. З них 80% навчались на відмінно. Директором школи був Котько Степан Терентійович.

У   1953 році відновила свою роботу середня школа.

У 1977 році в школі навчалося 248 чоловік. З них більше половини – на „4” і „5”. Випущено з школи у тому році 34 учні.

У 1998 році було відкрито сучасне приміщення школи. На перше вересня цього року навчалося 163 учні. Їх навчали 23 вчителі.

Праця педагогічного колективу не проходить марно. Їз стін нашої школи вийшло багато випускників, які користуються заслуженою повагою і шаною людей.

Випускники Краснознаменської школи трудяться в усіх ланках народного господарства. Серед них є і наукові співробітники, і професори, і доктори наук, і військовослужбовці. Багато учнів пішло стежкою своїх наставників, присвятили життя педагогічній професії і в усіх куточках країни віддають свої знання дітям. Деякі з них повернулися до рідної школи.