На допомогу учню

 

ДПА та ЗНО 2022  

 

2020-2021 навчальний рік


Вибір професії - важлива та відповідальна справа!

Зробити правильний вибір - значить знайти професію, яка:

• цікава і приваблива ( «ХОЧУ»). Це ті заняття, які людина робить з інтересом, з бажанням.

• доступна і посильна ( «МОЖУ»). Це можливості людини: її здібності, стан здоров'я, рівень знань і умінь.

• має попит на ринку праці ( «ТРЕБА»). Це знання про те, які спеціальності користуються попитом на ринку праці.

    

 

 

ЗНО 2020

 

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина. Вибір професії має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі. Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів. Профорієнтаційний сайт, створений Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області, містить корисну інформацію про робітничі професії Полтавщини. Портал професійної орієнтації “Профосвіта Полтавщини” буде цікавим усім, хто прагне стати успішним фахівцем, а також педагогічним працівникам, які здійснюють профорієнтаційну діяльність. Детальніше за посиланням: http://vstup-poltava.info

 

 

Бібліотекар Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Мигаль О.П.  пропонує  перелік онлайн-проєктів і ресурсів які  допоможуть  з користю провести свій  час  на карантині.

Онлайнпроєкт «Літкур’єр: читання уголос» від BookForum допоможе усім почуватися причетними і бути присутніми – без порушення правил карантину! –  у реальному часі у режимі трансляцій на найсправжніших масових заходах – літературних читаннях з найвідомішими українськими авторами та авторками. 

 BookForum  пропонує насолоджуватись поезією Галини Крук та Катерини Калитко, познайомимось ближче із кінорежисеркою Іриною Цілик, послухати  прозу Наталки Сняданко, історії про мандри та книги  Макса Кідрука, святкування дня  народження літературного угруповання «Бу-Ба-Бу» з Юрієм Андруховичем та Олександром Ірванцем, послухати есеї від Олександра Михеда, дізнатись  декілька секретів про нову книгу Володимира Арєнєва, а завершить карантинні читання поетка Маріанна Кіяновська.https://bookforum.ua/onlajnproyekt-litkur-yer-chytannya-ugolos-prodovzheno/

 Під час карантину видавництво  Старий Лев продовжує готувати для вас  багато цікавих заходів в онлайн-форматі. На цій сторінці ви завжди зможете знайти перелік найближчих подій від видавництва. https://starylev.com.ua/news/onlayn-podiyi-starogo-leva

Видавництво  «Ранок» пропонує онлайн-уроки для учнів, поради для вчителів і батьків у віртуальній школі ранок  https://www.ranok.com.ua/game/virtualschool/  Також можна зазирнути в електронну бібліотеку і знайти книжку зі знижко.

http://levko.info  дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі.

На ресурсі https://derevo-kazok.org зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати он-лайн, читати та навіть дивитись відео.

 Відеолекторій  https://wisecow.com.ua  створений, щоб люди по всій Україні могли навчатися безкоштовно. На сайті 9 розділів: література, кіно, мистецтво, музика, журналістика, театр, історія, мода та соціум.

  Гра  «Пригоди Літератуса» https://media.am/literatus/#uk складається з 10 рівнів. Літератус проходить через 10 світів у пошуках своєї коханої  Верітас, викраденої Маніпулусом. На своєму шляху йому трапляється недостовірна й оманлива інформація, яку потрібно перевірити і відкрити правду. Допоможіть  Літератусові  подолати рівні, читайте оповідання на кожному рівні, знаходьте  об’єкти, згадані на екрані, а потім відповідайте на питання Доктуса. Під кінець гри  ви  дізнаєтеся, чи ви компетентний медіаспоживач, і як точно ви можете розпізнати фейковий і неправдивий інформаційний  потік.

 Ютуб канал  “Цікава наука”. Приємність у тому, що всі ролики цього ютуб-каналу перекладені та озвучені українською мовою, а їх там – дуже багато і на різні наукові теми: з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Там можна дізнатися про безсмертні клітини та чому наші тіла старіють, про безсоння і метаболізм, про права людини, темну матерію і звідки беруться нові віруси (актуальна зараз тема). Дізнатися як діють океанські течії, як утворюються камені в нирках, як їжа впливає на наш мозок… Зрештою – дізнатися у чому ж таки полягає сенс життя (звісно, з наукової точки зору).

Нещодавно українські письменники Дмитро і Віталій Капранови створили “Канал імені Т. Г. Шевченка”, де цікаво розповідають про історію нашої країни. Наприклад, з відео “Таємна історія Княгині Ольги” можна дізнатися, що Ольга прославилася не помстою за смерть свого чоловіка, а тим, що стала “матір’ю податкової системи” (хоча цілком могла стати  й першою “хрестителькою”). Останнім часом брати Капранови радять подивитися відео “Навіщо Росії Україна?” та “Хто такі Чумаки?”. Але найпопулярнішим з їхніх роликів досі залишається “Історія України за 10 хвилин”, який менше ніж за місяць набрав пів мільйона переглядів.

Використовуйте і пропонуйте!

 

 

ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ 2020 РОКУ!

03.01.2020 стартує реєстрація на пробне ЗНО. 

Здобувачам освіти (Полтавська, Сумська, Харківська області) можна зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з 3 до 24 січня 2020 року на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «Пробне ЗНО») або за посиланням https://zno-kharkiv.org.ua/probne-zno

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 28 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

  • ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
  • виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
  • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
  • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • навчитися ефективно розподіляти час;
  • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування 141 грн. (за одне тестування). Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

 

Електронні підручники для учнів 1-10 класів

 

Прес-реліз для ЗЗСО та ЗПТО Полтавської області про реєстрацію ЗНО-2019

 

ЗНО-2019

Більше про зовнішнє незалежне оцінювання 2019 року за посиланням http://osvita.ua/test/58630/

 

Особливості реєстрації на пробне ЗНО 2018

 

ЗНО 2018 from Npanova
 
 

 

ЗНО 2017

 

 

Правила дорожнього руху для учнів

Коли ти пішохід
1.Пішоходи ходять лише тротуарами тримаючись лише правого боку щоб не заважати зустрічним пішоходам.
2.За містом треба ходити узбіччям назустріч автомобілям, що рухаються, з тим, щоб вчасно побачити їх і поступитись дорогою.
3. Перехрестя - найнебезпечніше місце для пішоходів. Переходити перехрестя необхідно лише визначеними переходами.
4. Найнебезпечніше переходити дорогу підземними переходами.
5. Якщо підземних переходів немає, дорогу треба переходили в тих місцях, які означені лініями розмітки або дорожніми знаками.
6. До того, як переходити вулицю, спершу треба подивитися ліворуч. Якщо проїжджа частина вулиці вільна - можна йти.
7. Коли ти дістався середини вулиці, подивися праворуч. Якщо проїжда частина вільна - переходь.
8. Якщо ти не встигаєш перейти вулицю, обов'язково зупинися на острівці безпеки. В разі відсутності його - треба зачекати на лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямів. Вулицю, де відсутній пішоходний перехід, треба переходити від одного рогу до протилежного.
9. Під час переходу вулиці уважно стежке за сигналами світлофора.
10. Червоний колір означає: "Стій! Зупинися!"
11. Жовтий колір світлофора попереджає: "Увага! Приготуйся!"
12. Зелений колір світлофора подає команду: "Шлях вільний! Можна йти!"

Коли ти пасажир
1. Перебуваючи в автобусі, трамваї чи тролейбусі не заважай пасажирам заходити або виходити з транспорту.
2. Заходити треба через двері з написом "Вхід", а виходити - через двері з написом "Вихід".
3. Забороняється відволікати розмовами водія під час руху транспорту.
4. В громадському транспорті не можна перевозити вантажі, що мають неприємний запах або можуть забруднити пасажирів. Ні в якому разі не можна перевозити вибухонебезпечні або легкозаймисті речовини.
5. Пасажирові забороняється заважати під час зачинення або відчинення дверей, притулятися до них, а також визирати з вікон громадського транспорту.
6. Після виходу з трамваю, треба дістатися пішохідного переходу і тільки там переходити дорогу.
Обходити трамвай треба лише спереду.

Поради велосипедистам
1. Для велосипедного руху існує велосипедна доріжка.
2. На вулицях міста дозволяється їхати велосипедом дітям, яким виповнилося 14 років.
3. Велосипедистам забороняється випускати з рук кермо, а також хапатися руками за попутні машини.
4. Не можна перевозити пасажирів на велосипеді, що не пристосований  для цього.
5. Не дозволяється їздити велосипедами людними тротуарами, а також в місцях, де граються діти.

Безпека на дорозі: поради на кожен день
1. Ніколи не перебігайте вулицю перед транспортом, що рухається.
2. Ніколи не влаштовуйте ігри біля транспорту, що стоїть у дворі, - в ньому можуть відмовити гальма.
3. Не чіпляйтесь за рухомий автотранспорт.
4. Не грайте в сніжки чи футбол на тротуарах і рухомій частині вулиці - навіть найдосвідченіший водій не в змозі одразу зупинити машину, особливо на слизький дорозі.
5. Не катайтеся на санчатах, лижах і ковзанах поблизу дороги.

       
7 порад учню: 
  Порада перша і найтяжча:
Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця.
Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.
Порада друга - про любов:
Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?
 Порада третя – особлива:
Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.
Порада четверта - про найдорожче.
Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем  та іншими ядами.
 Порада п'ята – пріоритетна:
Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хтозна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.
 Порада шоста - навчайся!
Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш.
Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу  грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях  в цегляну стіну.  
 Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!)
Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш  свій дорогоцінний час на читання цих порад? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками
 
 
Як захистити себе від
 проявів насильства?

 - необхідно знати, що в Україні прийнято Закон України «Про попередження насильства у сім`ї» (березень 2002 року). Людина, яка чинить насильство, може бути притягнута до кримінальної, адміністративної чи цивільно-правової відповідальності згідно з чинним законодавством.

- ви повинні знати свої права (Конвенція ООН «про права дитини) і вміти захистити себе.

- повинні володіти інформацією щодо того, куди звернутися у випадку насильницьких дій у відношенні до вашої особистості. Звернутися ви можете: до осіб органів внутрішніх справ, органів та закладів освіти, охорони здоров`я, управлінь у справах сім`ї та молоді, центрів соціальних служб для молоді. Безпосередньо у школі ви можете звернутися до класного керівника, практичного психолога, соціального педагога, заступника директора з виховної роботи або директора школи. Також існують телефони довіри. Безкоштовно, конфіденційно та анонімно надає консультації і психологічну допомогу дитині, яка постраждала внаслідок жорстокого поводження.

- не говорити з підозрілими людьми,

- вечорами не ходити поодинці,

- не провокувати людей на сварки і бійки,

- бути позитивним, стриманим, толерантним, чемним. 

 

Особливості реєстрації на пробне ЗНО 2018

 

ЗНО 2017

 

Бережи своє здоров’я! 

Велике значення для збереження здоров’я людини має спосіб її життя. Тому, щоб мати міцне здоров’я      слід дотримуватися наступних правил:

- правильно сидіти  за партою при письмі, читанні;

- виконувати вправи для формування правильної постави;

- робити ранкову зарядку;

- вміти розслаблятися,

- загартовувати організм;

- дотримуватися режиму дня;

- виконувати гігієнічні вимоги;

-  правильно харчуватися            

(їсти більше фруктів, овочів);

- укладати харчові раціони з урахуванням індивідуальних особливостей;

- не вживати наркотичних речовин, алкоголю;

- не палити.

Можна завести щоденник здоров’я, вивчати ставлення до здоров`я у різних народів у різні історичні епохи, знайомитися з оздоровчими системами запорозьких козаків.